Aktuality

 

V stredu 9.11.2022 sme v Štátnej vedeckej knižnici v Banskej Bystrici premietli Architekta drsnej poetiky. Na premietaní sa zišlo veľa divákov, prišli architekti, fanúšikovia dokumentárneho filmu a architektúry. Po premietaní, v útulnej kaviarni Poetika (Lazovná 16)  režisér - výtvarník Ladislav Kaboš predstavil svoj cyklus serigrafií ARCHETYPY. Výstava potrvá do 9.12.2022.

 

V piatok 22.4.2022 o 19:00 prvýkrát v Českej republike premietneme film Architekt drsnej poetiky. Slávnostná premiéra filmu sa uskutoční v priestoroch CAMP-u  - Centra architektúry a mestského plánovania v areáli Emauzského kláštora. Film uvedú tvorcovia filmu. Účasť prisľúbil aj hlavný účinkujúci p. Imre Boráros, herec z komárňanského divadla, ktorý stvárňuje vo filme postavu architekta Hansa Broosa.

 

Kapela / The Band sa premietala na Festival du film documentaire & du livre v Albertville vo Francúzsku. Po diváckom úspechu sa uskutoční ďalšie premietanie filmu v Chambery, Nuits de la Roulotte. Pre tých, ktorí budú v blízkosti, presný termín premietania dáme vopred vedieť na stránkach filmu.

KAPELA

 

Pripravujeme distribúciu celovečerného dokumentárneho filmu Architekt drsnej poetiky režiséra Ladislava Kaboša a producentky Dariny Smržovej (EDIT Studio). Predpremiéra filmu bude na Medzinárodnom festivale CINEMATIK v Piešťanoch 15.9.2021 o 17:00 hod. Oficiálnu premiéru plánujeme 5.10.2021 o 19:30 v kine Lumière v Bratislave.

ARCHINFO / HANS BROOS

 

Na 20. ročníku festivalu Le Grand Bivouac - Festival du film documentaire & du livre v Albertville vo Francúzsku (18.- 24.október) budeme premietať Kapelu. Prvé premietanie je 20. októbra o 18:00 a druhé 23. októbra o 13:30 hod.

Le Grand Bivouac - Festival du film documentaire & du livre v Albertville

 

Kapela / The Band sa bude premietať na festivale FIPADOC v Biarritzi 14.6.2021, kde je zaradená v súťažnej sekcii. Napriek nesmierne komplikovanej situácii, ktorá nastala počas pandémie vo Francúzsku, vedenie festivalu splnilo svoj zámer -  filmy na festivale premietnuť na veľkom plátne v najbližšom možnom termíne (12.-17.6.2021)
Ďakujeme im za to a tešíme sa na ohlasy divákov 🙂

FIPADOC BIARRITZ 2021

 

Radi by sme Vás pozvali na letné projekcie Cesty do nemožna v open-air kine BAŽANT KINEMATOGRAF.

Príďte si vychutnať film v neopakovateľnej atmosfére kočovného kina pod hviezdami...

Predbežný zoznam projekcií budeme aktualizovať.

KINEMATOGRAF

 

Júl

5.

Trnava

Trojičné námestie

Cesta do nemožna

6.

Piešťany, 21:30

Hudobný pavilón, Mestský park

Cesta do nemožna

15

Nitra

Svätoplukovo námestie

Cesta do nemožna

20.

Rimavská Sobota 21:30

Hlavné námestie

Cesta do nemožna

27.

Banská Bystrica

Námestie SNP

Cesta do nemožna

August

3.

Liptovský Mikuláš

Nám. osloboditeľov

Cesta do nemožna

4.

Ružomberok, 21:00

Park Š. N. Hýroša

Cesta do nemožna

10.

Martin

Divadelné námestie

Cesta do nemožna

18.

Žilina, 20:30

Mariánske námestie

Cesta do nemožna

24.

Púchov

Moyzesova ul. (Pešia zóna)

Cesta do nemožna